Η εγγραφή και η ανανέωση εγγραφής γίνεται ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr

Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/μαθητριών την Ηλεκτρονική Αίτηση υποβάλλει ο κηδεμόνας που έχει καταχωριστεί στο ΠΣ myschool, χρησιμοποιώντας τους κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis)

Σε περίπτωση ενήλικων μαθητών/μαθητριών, Ηλεκτρονική Αίτηση μπορούν να υποβάλουν οι ίδιοι, με τους δικούς τους κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis), εφόσον είναι καταχωρισμένοι στο ΠΣ myschool (ως κηδεμόνες του εαυτού τους).

ΟΔΗΓΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Α΄ΤΑΞΗΣ

Οι απόφοιτοι μαθητές/τριες των Γυμνασίων που επιθυμούν να εγγραφούν στην Α΄ Λυκείου στο σχολείο μας πρέπει να φέρουν ή να στείλουν τα παρακάτω έγγραφα:
1) Αντίγραφο της Ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής
2) Αντίγραφο της ταυτότητας του γονέα-κηδεμόνα που αναγράφεται στην Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής
4) Αντίγραφο ταυτότητας μαθητή/τριας
5) Την Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα-κηδεμόνα που επισυνάπτεται παρακάτω (με τα στοιχεία της ταυτότητας του γονέα-κηδεμόνα)
6) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας (που πρέπει να συμπληρωθεί από γιατρό παθολόγο ή καρδιολόγο για το μάθημα της γυμναστικής)
5) μία φωτογραφία

Οι μαθητές που είναι αλλοδαποί πρέπει να προσκομίζουν πιστοποιητικό γέννησης μεταφρασμένο.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΗΣ Β ΚΑΙ Γ ΤΑΞΗΣ

Οι μαθητές που θα εγγραφούν στη Β ΄και Γ΄ τάξη φέρετε τα παρακάτω :

1) Αντίγραφο της Ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής
4) Αντίγραφο ταυτότητας μαθητή/τριας

Σε περίπτωση που οι μαθητές προέρχονται από άλλα σχολεία θα πρέπει να φέρουν επιπλέον :

1) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας (που πρέπει να συμπληρωθεί από γιατρό παθολόγο ή καρδιολόγο για το μάθημα της γυμναστικής)
2) Μία φωτογραφία

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στο σχολείο μας

Δ/νση: Μ.Ανδρόνικου και Γ.Παπανδρέου
Τηλέφωνο: 2531027158